Güneş Gözlüğü

Size uygun güneş gözlüğü...

Kaç yaşında olduğunuz ya da ne tür işlerden hoşlandığınız önemli değil. Önemli olan doğru bir güneş gözlüğüdür. Açık havada yapabilecek kayak,su sporları, yürüme, bisiklete binme, tenis gibi sporlardan hoşlanan biriyseniz bunun için kullanılabilecek çok çeşitli lensler ve gündelik yaşamda rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünleri mağazalarımızda temin edebilirsiniz.

Yüksek yerlerde yapılan kayak,dağcılık gibi sporları yaparken size güneşin zararlı UV ışınlarını % 100 engelleyecek ve kontrastı artırırken mavi ışığı süzecek bir gözlük gerekirken güneşli bir günde araba kullanırken aynı türde bir gözlüğü kullanmanıza gerek yoktur. Ve tabii ki çocuklar... En az yetişkinler kadar,hatta diyebiliriz ki daha da fazla göz korumasına ihtiyaçları vardır. Parlak güneş ışığında çocuklar gözlerini ovalarlar. bu durum da kornea çizilmesi gibi bir takım zararlara yol açar. Koruyucu göz aksesuarınızı seçerken görme rahatlığının önemli bir etken olduğunu unutmayınız. Kahverengi zeminli (brown-based) camlar kontrast duyarlılığını artırır. Örneğin mavi gökyüzü daha mavi görünür,yeşillikler daha yeşil... Sanki her şey daha renkliymiş gibi görünür. Öte yandan gri zeminli (gray-based) camlar UV ışınları gibi daha parlak ışınları engellerken renk iletkenliği uyumunu sağlar. Mavi, menekşe ve yeşil gibi diğer renkli camlar parlak ışığın % 90'ını tutar,fakat renk algılamasını da değiştirebilir.

Eğer yaptığınız iş hızla ilgiliyse o zaman bir güneş gözlüğü seçerken rüzgar faktörünü de hesaba katmanız gerekir. Bir denizci,kayıkçı veya bisiklet binicisi rüzgardan yanmış gözlerden bahseder size. Kullanıma uygun seçilen çerçeve ile göz; rüzgarın kurutma etkisi ve toz,kum,böcek gibi havada uçuşan küçük nesnelerden korunacaktır. Elinizde olmaksızın gözleriniz gün ışığına ya da rüzgara maruz kaldıysa yapılacak en uygun şey gözlerini dinlendirmektir.

Kuru gözler için en doğal nemlendirici göz yaşımızdır. Fakat eczanelerde satın alabileceğimiz pek çok nemlendirici göz solüsyonları da mevcuttur. Bu tür solüsyonlar gözün daha da nemlenmesini sağlar,kaşıntıyı ve batmayı giderir. Ancak en iyi çözüm öncelikle doğru koruyucu aksesuardır.

Dikkat etmeniz gereken gözlüğünüzün rahatlığı ve UV ışınlarını % 100 önlemesidir. Hobinize veya işinize uygun güneş gözlüğünü GözGrup Optik de bulabilirsiniz. Yüksek tempolu sporlardan günlük hayata kadar hayatınızın her tür aşamasında ihtiyacınızı karşılayacak her yaş göze uygun iyi markalardan oluşmuş geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz sizlere. Hassas gözler için sadece bizi düşünmeniz yeter.

Bu sayfadaki bilgiler http://www.gozgrup.com dan alınmıştır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret36867
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.14206.1666
Euro6.68446.7111
Hava Durumu
Saat